Systemy biometryczne

cadevent
logo
szkolenia
logo
szkolenia

Identyfikacja i weryfikacja tożsamości osób należy obecnie do największych wyzwań stojących przed organizacjami, na których spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Skuteczna ochrona granic, kontrola dostępu do informacji i obiektów, zapobieganie przestępczości to tylko część zadań przed którymi stoją różnego rodzaju firmy.

W obliczu współczesnych, nieustannie rosnących zagrożeń, tradycyjne metody potwierdzania tożsamości nie zapewniają odpowiedniej skuteczności. Uwierzytelnianie za pomocą haseł, kodów PIN czy kart identyfikacyjnych powoli staje się niewystarczające. Dlatego też idealnym rozwiązaniem tych problemów z identyfikacją na masową skalę, staje się biometria. Jest to niezawodny system identyfikacji i weryfikacji osób, działający w oparciu o zachowania oraz unikalne cechy fizyczne ludzkiego organizmu. PalmSecure, to unikalny system Fujitsu, który powstał po ponad 20latach inwestowania firmy w rozwój biometrii. To innowacyjne rozwiązanie oparte jest na bezdotykowej analizie układu naczyń krwionośnych dłoni. Istotne jest to, że cały system dzięki światłu podczerwieni  jest całkowicie higieniczny- nie wymaga on bezpośredniego fizycznego kontaktu z czytnikiem. Dzięki temu PalmSecure jest akceptowany społecznie jako metoda identyfikacji. Rozwiązanie firmy Fujitsu pozwala zidentyfikować masę osób w błyskawicznym czasie. System PalmSecure obecnie gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, a przy tym jest niesamowicie prosty w użyciu.

 

Na rysunku przedstawiono PalmSecure w akcji. Kiedy człowiek umieszcza swoją dłoń nad czujnikiem PalmSecure, emituje on światło podczerwieni. Terminal rejestruje wzór żył dłoni i szyfruje odebrane dane. Po przeniesieniu zaszyfrowanych danych do PC, oprogramowanie konwertuje go do szablonu biometrycznego i przypisuje indywidualny klucz.

Na rysunku przedstawiono typowe wdrożenie systemu Fujitsu wraz z wizualizacją instalacji u Klienta. W rozwiązaniu dla dużych Klientów wprowadzamy centralny serwer (z zainstalowanym oprogramowaniem kontrolera PalmSecure). Dzięki zastosowaniu kontrolera Klient otrzymuje:

-możliwość monitorowania systemu- możliwość zdalnego zarządzania (np. zdalnego otwarcia lub zablokowania drzwi) za pomocą smartfona

-opcja wygodnego zarządzania wzorcami biometrycznymi, bez konieczności wykonywania połączenia do każdego terminala biometrycznego z osobna.

Wzorce biometryczne mogą być przechowywane w różnych konfiguracjach w zależności od preferencji klienta:

 • na pamięciach wewnątrz terminali biometrycznych
 • na centralnym serwerze
 • na pamięciach wewnątrz terminali biometrycznych oraz na centralnym serwerze

Celem uproszczenia całego procesu wdrożenia systemu w firmie, proponujemy w pełni zintegrowane rozwiązanie w modelu DIY („zrób to sam”). Nie wymaga ono specjalistycznej wiedzy informatycznej.

W zakresie dostarczonego rozwiązania znajdują się łatwe do instalacji i uruchomienia:

oprogramowanie (PalmSecure Controller, PalmSecure Management Studio)

 • 5 terminali (czytników)
 • 1 rok wsparcia administratorów systemu
 • 1 rok serwisu sprzętowego (Fix24h, NBD) (2
 • hot-line ze zdalnym wspomaganiem instalacji
 • przeinstalowany system na komputerze Fujitsu CELSIUS (opcja)

PalmSecure to niezwykle dokładny, a zarazem prosty w obsłudze system, służący do sprawdzania tożsamości. W końcu dane znajdujące się wewnątrz naszego ciała zapewniają najlepszą identyfikację. . Dzięki wykorzystaniu podczerwieni, bezpośredni kontakt z czujnikiem nie jest wymagany. PalmSecure idealnie sprawdzi się w firmach, które potrzebują w pełni bezpiecznego, a zaraz szybkiego rozwiązania, zapewniającego identyfikację licznych klientów czy też pracowników. Jeśli poszukują Państwo stuprocentowego i stabilnego sposobu na to, by kontrolować dostęp do systemów i pomieszczeń, to system Fujitsu będzie idealny. My gwarantujemy pomoc w stworzeniu dla Państwa idealnego rozwiązania.

Z rozwiązań, wykorzystujących technologię biometryczną  Fujitsu, korzystają już miliony użytkowników w prawie wszystkich sektorach gospodarki na całym świecie.

 

 • Identyfikacja pacjentów w Turcji i USA (szpitale, przychodnie, jednostki zarządzające usługami zdrowotnymi)
 • Weryfikacja kibiców na stadionie w Budapeszcie na Węgrzech
 • Kontrola dostępu na trzech lotniskach w Berlinie w Niemczech:Branderburg Airport,Tegel, Schoenfeld
 • PalmSecure funkcjonuje w 9000 bankomatach jednego z największych japońskich banków
 • PalmSecure funkcjonuje w 48 000 bankomatach jednego z największych brazylijskich banków
 • Weryfikacja dostępu do leków dla pracowników w aptekach w Austrii
 • Identyfikacja członków klubu fitness w Wielkiej Brytanii
 • Ochrona dostępu do ośrodków komputerowych w Niemczech
 • Rejestracja i monitorowanie czasu pracy w fabryce stali w Indiach i restauracji w Malezji
 • Płatności bezgotówkowe w Szwecji, Wielkiej Brytanii, USD i Rosji (kantyny, sklepiki szkolne, kampusy studenckie, itp.)